تاریخ امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ساعت : ۰۳:۱۶:۵۱

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

گاستریت و نقش آن در سرطان معده

0
bimarestanemajazi.ir
bimarestanemajazi.ir

امروزه شیوع بیماری هایی نظیر سرطان در بین مردم گسترش یافته است و روز به روز بر تعداد این افراد بیشتر می شود  وراه های درمان آن نیز مشکل تر میگردد.یکی از سرطان های بسیار شایع در بین مردم که افراد بسیاری با آن گریبان گیر هستند سرطان معده است متاسفانه به دلیل تغییرات بسیار زیادی که در برنامه های غذایی رخ داده است افراد زیادی به خصوص جوانان به این بیماری دچار می شوند و ممکن است در سنین پایین نیز جان خود را از دست بدهند. در ایجاد این سرطان عوامل بسیار مختلفی دخیل هستند که برای پیشگیری از آن بهتر است که آنها را بشتاسید و تا حد امکان نیز پرهیز غذایی نیز داشته باشید تا بتوانید از این سرطان جان سالم به در برید. یکی از عوامل مداخله کننده در سرطان معده گاستریت معده است که اگر به صورت مداوم باشد ممکن است خطر ابتلا به سرطان معده را نیز ایجاد کند و باید این نکته را نیز مهم بر شمردو به آن نیز توجه کرد.
گاستریت با علائمی نظیر درد شکم، نفخ، سوء هاضمه، بی‌اشتهایی، استفراغ، دل پیچه، تب و ضعف همراه است.
یک فوق تخصص گوارش، التهاب جدار مع ده را یک بیماری قابل کنترل دانست و گفت: اگر ورم و میکروب‌های معده به مدت ۱۰ الی ۱۵ سال تداوم یابد منجر به بروز سرطان معده می‌شود.
دکتر محمود اسحاق حسینی با بیان اینکه گاستریت یا ورم معده به حالتی گفته می‌شود که در آن جدار معده دچار التهاب شده باشد گفت: این بیماری با ورم معده که در اصطلاح مردم به عنوان التهاب معده نامیده می‌شود بسیار متفاوت است زیرا برای تشخیص گاستریت نیاز است آندوسکوپی و تیکه‌برداری از معده انجام شود.

وی درباره عواملی که منجر به بروز این بیماری می‌شود عنوان کرد: عوامل دارویی، میکروبی، ویروسی، برخی بیماری‌های نادر مانند سفلیس، مصرف دخانیات و الکل و هلی‌کوباکتر منجر به بروز این بیماری می‌شوند.

این فوق تخصص گوارش در ادامه افزود: گاستریت با علائمی نظیر درد شکم، نفخ، سوء هاضمه، بی‌اشتهایی، استفراغ، دل پیچه، تب و ضعف همراه است که متاسفانه اگر این بیماری به مدت ۱۰ الی ۱۵ سال به طول بینجامد منجر به بروز سرطان معده می‌شود. اسحاق حسینی در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی اجتناب و دوری از عواملی که موجب بروز یا تشدید ورم معده می‌شوند می‌توان از این بیماری پیشگیری کرد و یا در صورت ابتلا ظرف چند روز بهبود یافت.

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید