تاریخ امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ساعت : ۰۹:۲۴:۵۹

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

چهارزانو نشستن ممنوع آرتروزی ها

0

 

bimarestanemajazi.ir
bimarestanemajazi.ir

از بیماری های غیر واگیر دار نظیر سرطان و دیابت که بگذریم به بیماری هایی مثل آرتروزها و بیماری های استخوانی میرسیم که شیوع آن تا حدودی میتوان گفت در حال زیاد شدن است. در این جا بحث بر سر بیماری آرتروز است و آن را زیر ذره بین قرار داده ایم تا آگاهی خود را نسبت به این بیماری افزایش دهیم. از عوامل تشدید کننده ی بیماری آرتروز میتوان به چاقی و ضربه و تصادف اشاره کرد این سه عامل بر روی بیماری آرتروز تاثیر منفی دارند و به افرادی که دچار اضافه وزن هستند این توصیه را داریم که تا حد امکان سعی کنند میزان وزن بدن شان را کاهش دهند تا در آینده به بیماری آرتروز دچار نشوند. اما از عواملی که می توان گفت موجب بیماری آرتروز می شود ژنتیک و سابقه فامیلی را نام برد.
برای بیشتر دانستن درباره ی بیماری آرتروز به سراغ دکتر علیرضا رجایی رفته ایم .

دکتر علیرضا رجایی با بیان اینکه چهار زانو نشستن در بیماران مبتلا به آرتروز ممنوع است گفت: آرتروز زانو از بیماری‌های شایع در افراد بالای ۵۰ سال است که موجب درد، تورم، تغییر شکل مفصل زانو، اختلالات حرکتی و … می‌شود. وی افزود: کنترل و پیشگیری از پیشرفت این عارضه ارتباط مستقیم با زمان مراجعه بیماران دارد بدین صورت که هر چه سریع‌تر مراجعه کنند می‌توان بیماری را تحت کنترل قرار داد و از روند پیشرفت آن جلوگیری کرد اما متاسفانه در کشور ما افراد با تاخیر فراوانی به پزشک مراجعه می‌کنند به گونه‌ای که اغلب نیاز به جراحی دارند.

این فوق تخصص روماتولوژی در ادامه یادآور شد: به افراد مبتلا به آرتروز هشدار داده می‌شود به هیچ عنوان چهار زانو ننشینند زیرا در هنگام بلند شدن فشار بسیاری بر روی زانو‌ها وارد می‌شود که این مساله موجب پیشرفت بیماری می‌شود. رجایی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: به این دسته از بیماران توصیه می‌شود ورزش کنند و وزن خود را متعادل نگه‌دارند، زانوها را گرم نگه داشته و از وارد شدن فشار بر روی آنها جلوگیری کنند و از کفش‌های مناسب استفاده کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ژنتیک، تروما(ضربه و تصادفات) و چاقی از سایر عوامل مهم در بروز آرتروز زانو است که تنها از برخی از آنها می‌توان پیشگیری کرد در نتیجه نمی‌توان به صورت صد در صد از ابتلا به آرتروز زانو پیشگیری کرد بنابراین به افراد توصیه می‌شود با رعایت نکات گفته شده بیماری را تحت کنترل قرار دهند.

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید