تاریخ امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ساعت : ۰۳:۱۴:۴۰

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

آجیل و فواید آن در بارداری

0
bimarestanemajazi.ir
bimarestanemajazi.ir

خوردن برخی از میان وعده ها برای مادران در دوران ۹ ماهه ی بارداری به ضرر جنین و مادر می باشد و باید خوردن انها را متوقف کنند و در مقابل نیز خوردن برخی دیگر از میان وعده ها برای مادران باردار تجویز می گردد.

یکی از خوراکی هایی که برای مادران در دوران بارداری تجویز می شود استفاده از خشکبار و اجیل ها می باشد. خشکبار ها و مغز ها بسیار مقوی می باشند و بر روی رشد و نمو جنین و به خصوص رشد ذهنی کودک موثر هستند.

برای بررسی بیشتر تاثیرات آجیل ها بر روی رشد و نمو جنین تحقیقاتی انجام گرفته است و مشخص گردیده است که مادرانی که در دوران بارداری از مغز ها تغذیه می کرده اند کودکانی را متولد می کنند که نسبت به آجیل و خشکبار کمتر حساسیت دارند و نسبت به این مواد خوراکی مقاوم می شوند.
پزشکان آمریکایی در این مطالعه به بررسی سوابق پزشکی و رژیم غذایی بیش از ۸۰۰۰ کودک و مادران آنها پرداخته و دریافتند: مصرف برخی مواد خوراکی خاص در ماه‌های نخست بارداری، جنین را در برابر این خوردنی‌ها مقاوم کرده و در نتیجه احتمال بروز آلرژی‌به مغز خشکبار را در آنها کاهش می‌دهد.

اما به دلیل یافته‌های ضدونقیض درباره تاثیر مصرف خشکبار و با توجه به نتایج مطالعات قبلی که نشان داده‌اند مصرف آجیل نه تنها تاثیری بر سلامت ندارد بلکه حتی ممکن است مصرف زیاد آن خطرات احتمالی داشته باشد لذا متخصصان تغذیه هنوز نمی‌توانند به زنان باردار تاکید کنند که حتما در دوران بارداری آجیل مصرف کنند و برای دستیابی به نتایج قطعی‌تر انجام آزمایش‌های بیشتر مورد نیاز است.

دکتر «لیندسای فرازیر» از بوستون گفت: در بررسی‌هایی که روی این تعداد کودک انجام دادیم دریافتیم کودکانی که مادرانشان در دوران بارداری آجیل مصرف کرده بودند یک سوم کمتر دچار حساسیت به خشکبار شده‌اند. به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، فرازیر همچنین اظهار داشت: البته فاکتورهای دیگری نیز در این زمینه تاثیرگذار هستند. به طور مثال زنانی که در دوران بارداری آجیل را در رژیم غذایی‌شان گنجانده بودند، رژیم غذایی سالم‌تری داشتند و برنامه غذایی روزانه آنها حاوی مقدار قابل توجهی از میوه‌ها و سبزیجات بوده است.

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید