تاریخ امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ساعت : ۰۳:۱۵:۰۴

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

تغذیه ی مادر و تاثیر آن بر خلق و خوی کودک

0
bimarestanemajazi.ir
bimarestanemajazi.ir

تغذیه مادر از جمله نکات حساس در دوران بارداری می باشد که باید نسبت به ان توجه خاصی نمود. تغذیه مادر در دوران بارداری بر روی سلامت جسمی و روحی کودک بسیار تاثیر گذار می باشد و نقش آن را نیز باید مهم تلقی نمود.

بسیاری از مادران بر این باور هستند که تغذیه و رژیم غذایی شان فقط بر روی سلامت جسمی کودک تاثیر می گذارد و بر روی روحیات کودک تاثیر چندانی ندارد اما طبق تحقیقات بدست آمده مشخص گردیده است که رژیم و برنامه ی غذایی مادر بر روی خلق و خوی جنین موثر می باشد.

در ادامه برخی از کمبود های تغذیه ای را که موجب بیماری های روحی می گردد را عنوان کرده ایم و در مورد ان ها نیز تا حدودی به پاره ای از توضیحات نیز پرداخته ایم و امیدواریم که مادران با آگاهی از این موضوع به برنامه ی غذایی شان دید دیگری پیدا کنند.

افسردگی دومین مشکل روحی در جهان است.
انجام پژوهش‌هایی در استرالیا نشان می‌دهد رژیم غذایی ضعیف در دوران بارداری می‌تواند خطر ابتلا به مشکلات بهداشت روانی در کودکان را افزایش دهد.

دکتر فلیس جاکا سرپرست این تحقیق اظهار کرد: مشکلات تغذیه در اوایل زندگی از جمله در رحم مادر با خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند بیماری‌های قلبی و دیابت مرتبط است.

این یافته‌ها براساس اطلاعات جمع‌آوری شده از بیش از ۲۳ هزار مادر و فرزند که در مطالعه ای در نروژ شرکت کرده بودند، بدست آمد. محققان این اطلاعات را در مدت ۳ سال و ۱۸ ماه جمع‌آوری کردند.

این مطالعه نشان می‌دهد کودکانی که مادران آنها مواد غذایی ناسالم مانند غلات تصفیه شده، نوشیدنی‌های شیرین و تنقلات شور می‌خورند با مشکلات رفتاری از جمله کج خلقی و پرخاشگری مواجه هستند.

جاکا گفت: کودکانی که غذاهای ناسالم‌تر مصرف می‌کنند یا به اندازه کافی از مواد غنی از مواد مغذی مانند سبزیجات مصرف نمی‌کنند در مراحل بعدی زندگی دچار مشکلات سلامت روحی می‌شوند.

وی همچنین اظهار کرد: افسردگی دومین مشکل روحی در جهان است و این مسئله به ما نشان می‌دهد که یک ارتباط بسیار واقعی بین سلامت روانی و تغذیه وجود دارد.

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید