تاریخ امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ساعت : ۰۹:۲۴:۵۲

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

فعالیت جنسی در سنین مختلف

1
bimarestanemajazi.ir
bimarestanemajazi.ir

فعالیت جنسی و روابط زنا شوهری بخشی از زندگی زوجین است که همین روابط موجب تحکم بیشتر خانواده می گردد. روابط جنسی از رفتارهای غریزی انسان است و به صورت خودکار شروع به فعالیت می کند. در رابطه با این مسله باید این موضوع را نیز ذکر نمود که بررسی فیزیولوژیکی این روابط بسیار سخت است زیرا که فیزیولوژی این نوع از رفتار انسان بسیار پیچیده است و هنوز روابط مشخصی را برای آن ذکر ننموده اند. با توجه به بررسی های صورت گرفته میزان غریزه ی انسان برای برقراری چنین رفتار هایی در سنین مختلف فرق می کند و با میزان افزایش سن برقراری روابط جنسی مشکل تر می گردد. در سنین میانسالی روابط جنسی بسیار کمتر دیده می شود و در برخی از زوجین حتی نیز دیده نمی شود و آن را به طور کامل حذف می کنند.

تا همین اواخر، پژوهش‌در زمینه سالمندی به طور عمده به بیماری‌هایی مانند دیابت، بیماری‌های قلبی، زوال عقل، آرتروز، بیماری های پروستات، و مانند اینها محدود می‌شد، اما اخیرا محققان دامنه بررسی‌های خود را گسترش داده‌و به مسایل دیگری هم پرداخته‌اند. مساله فعالیت جنسی در دوران سالمندی یکی از همین موارد است.

فعالیت جنسی در هر سنی بخشی غریزی و خودکار از رفتار انسانی است، اما فیزیولوژی این رفتار بسیار پیچیده است. برای بسیاری از افراد با افزایش سن تمایل به فعالیت جنسی تغییر می‌کند. این روند معمولا تدریجی و نتیجه گریزناپذیر فرآیندی است که در میانسالی آغاز می‌شود. در حالی که اغلب افراد سالمند، علاقه‌شان را به امور جنسی حفظ می‌کنند،‌دیگر آن اشتغال فکر دوره جوانی را به این مسئله ندارند.

بر اساس مطالعات انجمن سالمندان امریکا، هرچه سالمندان از نظر جنسی فعال تر باشند، شادی و احساس رضایت از زندگی و ازدواج در آنها بیشتر است. این تحقیق به منظور برداشتن موانع موجود در پیش روی سالمندان برای داشتن فعالیت های جنسی سالم انجام شده و بر ارتباط بین رابطه جنسی و احساس خوشبختی تاکید دارد. همچنین به انجام مداخلات درمانی ویژه برای بهبود فعالیت های جنسی این گروه از جامعه کمک می کند.

بر اساس این مطالعه که بر روی ۲۳۸ فرد متاهل ۶۵ سال و بالاتر انجام شد، مشخص گردید که حفظ و تداوم فعالیت جنسی در دوره سالمندی یک شاخص مهم و قابل توجه در ارزیابی خوشبختی، رضایت عمومی و رضایت از ازدواج در این گروه از افراد است.

۰%
۰%
Awesome
  • User Ratings (۱ رأی)
    ۱۰
اشتراک.

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

پاسخ دهید