تاریخ امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ساعت : ۱۳:۱۴:۳۱

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

سرطان مغز استخوان در کودکان

0
سرطان مغز استخوان در کودکان
سرطان مغز استخوان در کودکان

دردوران بارداری باید مادران بیش از قبل مراقب برنامه و رژیم غذایی خودشان باشند و نسبت به آن غافل نباشند. در این دوران یک سری باید و نباید های غذایی را مادران باید رعایت کنند و آنها را به کار گیرند. یکی از موادی که مادران باید نسبت به خوردن آن پرهیز داشته باشند و تحت هیچ شرایطی ان را مصرف نکنند نوشیدنی های الکل دار می باشد. در دوران ۹ ماه ی بارداری مادران باید از خوردن این نوشیدنی اجتناب کافی داشته باشند  زیرا که همین نوشیدنی موجب بروز سرطان مغز استخوان در جنین می شود و حتی نیز ممکن است صدمات دیگری همچون جلوگیری از رشد کودک را نیز در پی داشته باشد. تمامی این نتایج از تحقیقات و آزمایشاتی حاصل شده است که محققین فرانسوی آنها را کشف کرده اند و به دنبال آن نیز این نتایج مهم را چاپ نموده اند.

سرطان مغز استخوان یکی از سرطان های نادر است و بر اساس آمارها سالانه حدود ۷۰۰ نفر در آمریکا به این بیماری مبتلا می شوند، البته خطر ابتلا به این بیماری در کودکان تا چهارسالگی بیشتر است.

برای بررسی این ارتباط، ۲۱ بیمار مورد مطالعه قرار گرفتند. نتایج نشان داد که مصرف الکل در دوران بارداری احتمال ابتلا به بیماری سرطان مغز استخوان در کودکان را تا ۵۶ درصد افزایش می دهد. این مطالعه نشان داد که مصرف الکل در دوران بارداری صدمات جبران ناپذیری برای کودک به همراه خواهد داشت. تحقیقات نشان می دهند که متاسفانه  درحال حاضر میزان مصرف مشروبات الکلی در زنان باردار در آمریکا ۱۲ درصد، در سوئد ۳۰ درصد، در فرانسه ۵۲ درصد، در استرالیا ۵۹ درصد و در روسیه ۶۰ درصد می باشد.

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید