تاریخ امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ساعت : ۰۹:۱۷:۴۹

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

آزمایش رایگان ایدز

0
آزمایش رایگان ایدز
آزمایش رایگان ایدز

معمولا برای بررسی دقیق تر برخی از بیماری ها و همچنین بالا بردن دقت تشخیص بیماری آزمایشاتی را پزشکان تجویز می کنند یکی از آزمایش هایی که شاید عده ای از آن هراس دارند و تمایلی به انجام آن ندارند آزمایشات مربوط به بیماری ایدز می باشد. متاسفانه برخی از افراد با رواج دادن برخی از شایعات ترس و هراسی را در بین مردم ایجاد می کنند که همین موضوع می تواند پیامد های ناگواری را در پی داشته باشدو گاه تاثیرات بسیار بدی را بر روی مبتلاین به آن ایجاد می کند. بسیاری از افراد بر این باورند که افرادی را که به این بیماری دچار هستند را قرنطینه می کنند و امکان ارتباط آنها با محیط پیرامون وجود نخواهد داشت اما باید گفت که خوشبختانه تمامی اینها باورهایی نادرست است و هیچ یک از این شایعات صحت ندارد.
چندی پیش نامه‌ای از نوجوانی دریافت کردم که گویای ترس آمیخته با ناآگاهی او بود. خیلی حیفم آمد که جوابش را ننویسم.

بعضی وقت‌ها خانواده‌هایی به مرکز تحقیقات ایدز بیمارستان امام یا مطب مراجعه می‌کنند و می‌گویند: «ما شنیدیم بیماران مشکوک و مبتلا به ایدز را می‌گیرید و قرنطینه می‌کنید و چنین و چنان…»، چنین ترسی در نامه این جوان هم به وضوح دیده می‌شد و متاسفم که با این همه اطلاع‌رسانی باز هم تا این حد ناآگاهی در میان برخی از مردم موج می‌زند. اگر هر کسی به هر دلیلی مشکوک است که مبادا به ویروس- ویروس اچ.‌آی.‌وی عامل بیماری ایدز- آلوده شده باشد، می‌تواند به مرکز تحقیقات ایدز مراجعه کند و تحت مشاوره و آزمایش قرار بگیرد. تاکید می‌کنم این مراجعه شما فقط میان خودتان و پزشک معتمد خواهد ماند و حتی به خانواده شما هم اطلاع داده نمی‌شود. توصیه می‌کنم بدون واهمه از کسی برای گرفتن مشاوره و آزمایش مراجعه کنید.
به همه خوانندگان نیز که مشکوک‌اند چنین توصیه‌ای دارم. در ضمن، هیچ هزینه‌ای بابت آزمایش‌ها از شما گرفته نمی‌شود. اگر آزمایش شما منفی بود و ویروس در بدن شما نبود، باز هم تحت مشاوره و پیشگیری قرار می‌گیرید و توصیه‌های لازم را برایتان بیان می‌کنیم. چون اگر مردم آگاهی کافی راجع به این ویروس و نحوه انتقالش و یا علایم درگیر شدن داشته باشند در واقع نوعی ایمن‌سازی گسترده صورت می‌گیرد. اگر هم اچ.‌آی.‌وی مثبت بودید، باز تحت بررسی و پیگیری خواهید بود. از اچ.‌آی.‌وی مثبت شدن تا ورود به مرحله بیماری ایدز که در تصورات همه شما هست زمان زیادی است. می‌توانید با رعایت نکات ضروری در حفظ سلامت و بالا بردن سیستم ایمنی بدنتان رسیدن به آن مرحله را به تعویق بیندازید. تحقیقات خوبی هم در جهت یافتن راه علاج قطعی در سراسر دنیا در حال انجام است. اگر اچ.آی.وی مثبت شدید نباید فکر کنید دنیا به آخر رسیده بلکه باید تا دیر نشده مراجعه کنید و راهنمایی بگیرید. اگر ناخواسته و نادانسته دیگران را هم مبتلا کنید که بدتر است و یا به قول خودت که نوشته بودی «فاجعه‌تر است». پس به پزشک اعتماد کن، او امین توست.

دکتر مینو محرز، متخصص عفونی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید