تاریخ امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ساعت : ۱۰:۴۱:۲۷

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

به فرزندان خود شنا بیاموزید

0
به فرزندان خود شنا بیاموزید

به فرزندان خود شنا بیاموزید

شاید این سخن پیامبر اسلام را که به فرزندان خود شنا بیاموزید را  بار ها و بارها شنیده ایم و آن را خوانده ایم و حتی اخیرا نیز پزشکان به این موضوع تاکیید می کنند که از همان کودکی به کودکان خود شنا را آموزش دهید اما آیا به آن عمل کرده ایم؟ آیا نسبت به آن توجه کرده ایم یا مانند بسیاری از مسایل به راحتی از آن گذشته ایم و نسبت به ان نیز غافل بوده ایم.اما ممکن است همیشه به این موضوع و سوال برخورد کرده باشیم که چرا باید فرزندان ما از کودکی شنا یاد بگیرند؟ شنا چه تاثیراتی را بر روی روند رشد کودک می گذارد؟ در این مطلب نیز به سراغ مقاله ای آماده ایم تا این موضوع را برای ما روشن کند و از فواید و تاثیرات مثبت آن بر روی روند رشدی کودک ما را آگاه سازد و در این باره اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

فواید شنا برای کودکان

بر اساس مطالعات کودکانی که شنا می کنند، باهوش تر هستند. برای انجام این پژوهش، محققان ۷۰۰۰ کودک زیر ۵ سال از استرالیا، نیوزلند و ایالات متحده امریکا را که به طور منظم شنا می کردند، به مدت ۳ سال مورد بررسی قرار دادند.

نتایج نشان داد کودکانی که در سال های اولیه زندگی به ورزش شنا می پردازند، بسیاری از مهارت ها را زودتر از سایر کودکان می آموزند. اغلب این مهارت ها به کودک کمک می کنند که از مرحله کودکی به مراحل رسمی آموزشی یعنی پیش دبستانی و دبستان منتقل شود. در این مطالعه همچنین مشخص شد که در زمینه مهارت های اجتماعی و اقتصادی بین کودکانی که شنا می کنند و سایر کودکان تفاوت چشمگیری وجود دارد. نکته جالب در این پژوهش این بود که هیچ تفاوت جنسیتی در نتایج این مطالعه مشاهده نشد.

نکته دیگر این که هر چه فعالیت فیزیکی کودکان بیشتر می شد، نتایج تست های مهارتی آنها از قبیل بریدن کاغذ، رنگ آمیزی، کشیدن خطوط و اشکال مختلف، آزمون های ریاضی، مهارت های شفاهی، خواندن، نوشتن و شمردن به طور قابل ملاحظه ای بهتر می گردید. این مسئله به کودکان کمک می کند تا یادگیری آنها در مراحل بعدی آموزش از جمله پیش دبستانی و دبستان سریع تر و بهتر انجام شود.

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید