تاریخ امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ساعت : ۱۳:۱۴:۲۲

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

تاثیرات طلاق بر روی سلامت جسمی

0
تاثیرات طلاق بر روی سلامت جسمی
تاثیرات طلاق بر روی سلامت جسمی

سلامتی یکی از نعمات الهی است که بسیاری از افراد از ان غافل هستند و به ان توجه خاصی نمی کنند و شاید این بزرگترین غفلت آنها در زندگی شان باشد.به طور کلی سلامتی یکی از اهدافی است که هر شخصی در زندگی خود می تواند داشته باشد که برای رسیدن به آن تلاش نیز می کند. اما در دنیای امروزی ما بسیاری از عوامل منفی هستند که بر روی آن تاثیرات نامطلوبی را بر جای می گذارند و برای فرد نیز ممکن است بیماری های خاصی را نیز ایجاد کنند. عوامل اجتماعی نیز بر روی این موضوع نیز بی تاثیر نیستند و انها را نیز باید مهم تلقی کرد. یکی دیگر از عواملی که بر روی سلامتی افراد تاثیرات بدی را ایجاد می کند طلاق می باشد.

محققان آمریکایی در مطالعات خود دریافتند افرادی که طلاق می گیرند بیش از افرادی که زندگی مشترک خود را حفظ می کنند در معرض خطر بروز حمله قلبی هستند. برای انجام این تحقیق ۱۶ هزار نفر در طی دو دهه مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج نشان داد افرادی که در این مدت طلاق گرفتند بیش از افرادی که زندگی مشترک شان را حفظ کرده بودند در معرض خطر ابتلا به حمله قلبی قرار داشتند. به گفته این محققان حتی ازدواج مجدد، این خطر را کاهش نمی دهد.

استاد قلب و عروق دانشگاه کالیفرنیا معتقد است زمانیکه پیوند ازدواج به پایان می رسد، ممکن است برخی افراد برخی از عادات سالم زندگی، نظیر داشتن یک رژیم غذایی متعادل، ورزش، سیگار نکشیدن و انجام چکاپ های منظم را کنار بگذارند.

در طول دوره این مطالعه، ۸ درصد افراد به بیماری قلبی مبتلا شده بودند، که این خطر در بین افراد مطلقه به مراتب بیشتر از افراد متاهل بود. در بین زنان، آن دسته از افرادی که یکبار طلاق گرفته بودند یک سوم بیش از دیگران در معرض ابتلا به حمله قلبی بودند، در حالیکه زنانی که بیش از یک بار طلاق گرفته بودند با احتمال ۷۷ درصدی خطر حمله قلبی روبرو بودند.

از دیگر عللی که طلاق، قلب را در معرض خطر قرار می دهد می توان به استرس شدید، از دست دادن دوستان و سایر حامیان اجتماعی، و تغییر در سبک زندگی اشاره کرد.

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید