تاریخ امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ساعت : ۱۳:۱۲:۰۲

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

پدران توجه کنند

0
پدران توجه کنند
پدران توجه کنند

بسیاری از زوجین به دنبال آن هستند که بهترین صفات را به کودکان خود منتقل کنند و در واقع ژنتیک کودک شان هیچ گونه مشکلی نداشته باشد. به همین منظور در این باره مقاله ای را در اختیار شما قرار داده ایم که با مطالعه ی آن بتوانید اطلاعات بیشتری را در این باره کسب نمایید. در این مقاله شاید مخاطبان اصلی پدران هستند که باید بدانند می توانند تنش های ژنتیکی را از طریق اسپرم شان به کودک شان و یا نسل بعدی خود انتقال دهند.
برای بررسی بیشتر این موضوع و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در کشور سوئیس توسط محققان آن مطالعات و آزمایش هایی در این باره انجام شده است که مشخص گردیده تنش موجب تغییراتی در ریبونوکلئیک اسید های کوچک می گردد و همین موضوع به نسل بعدی آن نیز انتقال داده می شود.

محققان دانشگاه زوریخ در تحقیقات خود دریافته‌اند که تنش باعث تغییر بیان اسیدهای ریبونوکلئیک کوچک (RNAs) در موش‌های نر شده و منجر به بروز رفتارهای افسردگی در نسل‌های بعدی می‌شود. در این مطالعه، محققان بصورت دوره‌ای اقدام به جداسازی موش‌های مادر از فرزندان کرده و مادر را تحت شرایط تنش‌زا قرار دادند. جداسازی هر روز و در زمان‌های متغیر انجام شد، بطوریکه مادر قادر به مراقبت درست از فرزند خود – نسل F1 – نبود.

فرزندان نر این نسل، رفتارهای افسردگی از خود بروز دادند و در فرزندان آنها – نسل F2 – نیز همان رفتارهای افسردگی و اختلالات متابولیسم مشاهده شد. بر این اساس، تنش از طریق اسپرم موش‌های نر نسل F1 به نسل F2 منتقل شده و رفتارهای افسردگی در نسل‌های بعدی نیز ادامه پیدا می‌کند.

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید