تاریخ امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ساعت : ۱۳:۱۳:۳۴

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

آیا دندان عقل به دردی هم میخورد؟

0
bimarestanemajazi-ir

bimarestanemajazi-ir

آیا دندان عقل به دردی هم میخورد؟

طبق گفته یکی از دندان‌پزشکان، وجود دندان عقل به شرطی که در فضای مناسب و بطور طبیعی رشد کند نه تنها مانعی ندارد بلکه موجب هضم و جویدن بهتر غذا می شود. دکتر رحیم قربانی عضو شورای تخصصی بسیج دندان پزشکی، همچنین بیان کرد: رشد دندان‌های دایمی تقریبا تا سن ۱۲ سالگی کامل می شود، درحالیکه رشد دندان عقل از سن ۱۸ سالگی و بنا بر رشد فردی شروع به رشد می کند، وی افزود: اگر رشد دندان عقل به صورت طبیعی باشد، کشیدن ان لزومی ندارد و این شرط وابسته به وضعیت فک هر شخص می باشد.
دکتر قربانی در ادامه فرمود: رشد این دندان در صورت عدم فضای دهانی کافی نیز، باعث بر هم زدن قطعی نظم دندان‌های دیگر نمی‎شود، تنها امکان دارد به دندان شماره هفت آسیب وارد کند و باعث پوسیدگی آن شود و کشیدن آن توسط دندان پزشک و با توجه به زاویه گرافی که روی دندان‌های فرد انجام می‌شود، صورت می‌گیرد.
قربانی درباره طول عمر دندان عقل گفت: طول عمر این دندان همانند دیگر دندان‌ها است فقط چون دیرتر درمی‌آید، به تناسب آن مدت زمان بیشتری هم طول می‌کشد تا پوسیده شود و اگر به طور مرتب بهداشت دهانی رعایت شود، احتمال پوسیدگی آن بسیار کم است. وی اضافه کرد: به دلیل فضای کم فکی در خانم‌ها، جراحی دندان عقل در آن‌ها بیشتر صورت می‌گیرد، اگر رشد آن به صورت طبیعی و در فضای کافی باشد، نه تنها هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند بلکه در هضم و جویدن غذا هم کمک بسیاری می‌کند.

منبع : بیمارستان مجازی ، مشاوره پزشکی

کلمات کلیدی : دندان،دندان عقل،طول عمر دندان عقل،جوییدن بهتر غذا و هضم،رشد طبیعی دندان عقل،مراقبت از دندان,مشاوره پزشکی,مجله پزشکی,مشاوره آنلاین,مشاوره کودک,بیمارستان مجازی,مشاوره زنان,مجله پزشکی

Awesome
  • User Ratings (0 رأی) 0
اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید