تاریخ امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ساعت : ۱۳:۱۰:۵۲

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

راهکارهایی برای درمان سریع سینوزیت

0

راهکارهایی برای درمان سریع سینوزیت

راهکارهایی برای درمان سریع  سینوزیت

بنا به گفته یونس حیدری پژوهشگر طب سنتی، افرادی که بیشتر دچار سینوزیت می شوند اغلب کسانی هستند که در معرض شدید و مستقیم هوای سرد و گرم می باشند. به این دلیل استفاده از کلاه و یا حتی بستن سر با پارچه های پشمی برای حفاظت سر برای این افراد بسیار مفید است، همچنین توصیه می شود مصرف آب یخ، نوشابه‌ گازدار،غذاهایی که طبع سرد دارند مثل دوغ، ماست، سرکه و ترشی به حداقل برسد و ضمنا، استفاده از هر چیزی که موجب تحریک سینوس هامی شود مانند:عطرهای تند، شوینده هایی که اغلب شیمیایی هستند، به شدت منع شده است.

وی اظهار کرد: استحمام با آب خیلی گرم به این علت که بعد از آن، فرد ممکن است در مجاورت هوای سرد قرار بگیرد و این موجب عفونت سینوس‌ها می‌شود، مضر می باشد، همچنین مبتلایان به سینوزیت، پس از حمام باید موها را به‌طور کامل خشک کنند.

وی تصریح کرد: استنشاق ترکیب گیاهی به‌نام انفیه که ترکیب ۵ گیاه دارویی عطسه‌آور است که به‌اندازه یک نخود قبل از خواب موجب ایجاد عطسه‌های شدید و خروج رطوبت و ترشحات سینوس‌ها می‌شود که این عمل موجب درمان قطعی سینوزیت در مدت ۴۵ روز می‌شود، مگر اینکه فرد مبتلا به سینوزیت حاد و مزمن باشد.

حیدری اشاره کرد: استفاده از روغن‌های عطسه‌آور مانند روغن سیاه‌دانه یک قطره در هر حفره بینی شب، قبل از خواب موجب رفع عفونت سینوس می‌شود.

این پژوهشگر طب سنتی تأکید کرد: مصرف ترکیب برگ آویشن شیرازی، نعنای قمی، پونه کوهی و پولک از هر کدام یک واحد و دو واحد مرزنجوش به‌مدت ۱۰ دقیقه به‌همراه عسل موجب درمان سینوزیت، سرماخوردگی و عفونت ریه می‌شود.

وی گفت: استفاده از ترکیب اسطوخودوس هندی، مرزنجوش، چای کوهی، بابونه شیرازی و گل گاوزبان یک ترکیب ضدسینوزیت و آرام‌بخش است که مصرف آن قبل از خواب توصیه می‌شود.
همچنین دم‌نوش چای کوهی و گل محمدی، انجدان رومی به‌همراه چند عدد عناب بسیار مفید است.
حیدری اظهار داشت: استفاده از یک قاشق چای‌خوری سیاه‌دانه به‌همراه نصف استکان عسل طبیعی صبح و سه قاشق غذاخوری شب به درمان عفونت سینوس‌ها کمک می‌کند.
این پژوهشگر طب سنتی اضافه کرد: مصرف بخور برگ اکالیپتوس دارای اثر درمانی ضدسینوزیت و تصفیه کنندگی هوا است و در فصل پاییز که بیماری‌های عفونی شایع‌تر است توصیه می‌شود. همچنین مصرف بخور گل بابونه شیرازی بسیار مؤثر است.
وی گفت: استفاده از بخور اسپند یا خوردن ۲۰ عدد دانه اسپند به‌همراه عسل و همچنین دود کردن آن سبب افزایش گردش خون و ضدعفونی شدن معده می‌شود، همچنین بخور و دود کردن عنبرنسا برای رفع عفونت‌ها خصوصاً عفونت سینوسی و تصفیه محیط منزل توصیه می‌شود.
حیدری اظهار داشت: شستؤشوی بینی به‌کمک آب به‌همراه نمک دریا به‌صورت استنشاق آن موجب بهبود سینوزیت می‌شود.
این پژوهشگر طب سنتی یادآور شد: مصرف عرق اصل و ناب گیاه پرسیاوشان یا دمنوش آن به‌همراه مرزنجوش، آویشن و عناب برای درمان سینوزیت و عفونت‌های سینوسی تأثیر چشمگیری دارد.

منبع:بیمارستان مجازی,مشاوره پزشکی

کلمات کلیدی:سینوزیت,عفونت سینوسی,درمان سینوزیت,درمان سریع سینوزیت,تغذیه مناسب سینوزیتی ها,بیمارستان مجازی,مجله پزشکی,مجله مهندسی پزشکی,پزشکی,مهندسی پزشکی,دانلود مقاله پزشکی,مقاله پزشکی,دانلود مقاله مهندسی پزشکی,مقاله مهندسی پزشکی,مشاوره پزشکی,مشاوره پزشکی آنلاین,مشاوره با دکتر متخصص,مشاوره با دکتر,سایت مشاوره پزشکی,مشاوره پزشکی پوست,مشاوره پزشکی زیبایی,مشاوره پزشکی داخلی,مشاوره پزشکی دندان,مشاوره پزشکی زنان,مشاوره پزشکی مامایی,مشاوره پزشکی روانشناسی,مشاوره پزشکی سوختگی,مشاوره پزشکی جنسی,مشاوره پزشکی کودکان,مشاوره پزشکی متخصص,مشاوره پزشکی نازایی,مشاوره پزشکی اطفال,مشاوره پزشکی دختران,مشاوره پزشکی پسران,مشاوره پزشکی زناشویی,مشاوره پزشکی سریع,مشاوره پزشکی زود,مشاوره پزشکی بچه,مشاوره پزشکی بیمارستان,مشاوره پزشکی مو,مشاوره پزشکی روانپزشکی,مشاوره پزشکی مسائل جنسی,مشاوره پزشکی مسایل جنسی,مطالب پزشکی جدید,اخبار جهان پزشکی,بیمارستان,نوبت دهی در بیمارستان,نوبت دهی پزشک,نوبت دهی دکتر

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید