تاریخ امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ساعت : ۰۸:۵۳:۵۷

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

شایع ترین بیماری های چشمی برای نوزادان کدام است؟

0

شایع ترین بیماری های چشمی برای نوزادان کدام است؟

شایع ترین بیماری های چشمی برای نوزادان کدام است؟

اگر فشار چشم بالا باشد بر حسب میزان هر چند ماه یا چند هفته یکبار معاینه شود و درمان‌های لازم انجام شود. از سن ۶۵ سال به بالا فرد ممکن است مشکلات جسمی زیادی داشته باشد از جمله ضایعات ناشی از قند، خشکی چشم، و … که همه اینها با معاینه سالانه توسط پزشک مشخص و درمان می‌شود.

 

محمدرضا فرتوک زاده در رابطه با معاینه های اولیه چشم در هنگام بدو تولد در بیمارستان به این موضوع نیز اشاره نمود که یکی از شایع ترین مشکلات چشمی که ممکن است برای نوزاد به هنگام تولدبوجود آید عفونت چشمی است که یکروب ها و قارچ ها و تب خال موجب بروز این نوع از عفونت ها می گردد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از علل معاینه چشم در بدو تولد، احتمال بروز ضربه‌های زایمانی است که ممکن است منجر به مشکلات چشمی در نوزادان شود. گرفتگی مجرای اشکی که ممکن است در نوزادان هنوز باز نشده و باعث ترشح و چسبندگی در چشم شود.

فوق تخصص قرنیه در برنامه شبکه رادیویی سلامت بیان کرد: علت سوم معاینه چشم در بدو تولد این است که ممکن می باشد نوازادی با آب مروارید مادرزادی متولد شود، در صورتی که آب مروارید هر چه زودتر درمان شود، کاهش دید کمتر می‌شود. حتی توصیه می‌شود آب مروارید همان روز اول جراحی شود.

فرتوک زاده ادامه داد: معاینه بعدی در ۶ ماهگی است که به حرکات چشم توجه می کنیم. حرکات بالا، پایین، چپ و راست و اینکه آیا چشم انحراف دارد قرنیه چشم شفاف است؟ عدسی چشم شفاف است و مردمک ها خوب کار می کنند؟ شیرخوار اشیا را دنبال می کند؟ که البته در این سن نمره عینک تعیین نمی شود؛ ولی حدود بینایی شیرخوار مشخص می شود.

وی با بیان اینکه بعد از شش ماهگی، ادامه معاینه کودک در ۳ سالگی مهم است؛ زیرا مقدار بینایی را در این سن می توان مشخص کرد، گفت: اینکه دید کودک هفت دهم یا هفت هشتم است، را می توان مشخص کرد؛ چرا که کودک به راحتی جواب می دهد. تابلو را می بیند و می تواند تصاویر را ببیند. در این حال اگر به عینک نیاز دارد، متوجه می شویم.

این جراح و متخصص چشم و فوق تخصص قرنیه ادامه داد: مرحله بعدی معاینه چشم، ۵ سالگی است. یعنی زمانی که کودک به مهدکودک یا آمادگی یا پیش دبستانی فرستاده می‌شود. اگر کودک در ۳ سالگی مشکل داشته باشد، طبق مشکل او پزشک او را مداوا می‌کند.

فرتوک زاده بیان کرد: هر ۵ سال معاینه می‌شود تا ۴۰ سالگی؛ اگر در ۴۰ سالگی معاینه شود و چشم سالم باشد باید هر دو سال یکبار معاینه شود تا حدود ۶۰ الی ۶۶ سالگی ولی اگر مشکل داشته باشد هر ۶ ماه باید بررسی شود.

این جراح و متخصص چشم و فوق تخصص قرنیه در پایان اظهارداشت: اگر فشار چشم بالا باشد بر حسب میزان هر چند ماه یا چند هفته یکبار معاینه شود و درمان‌های لازم انجام شود. از سن ۶۵ سال به بالا فرد ممکن است مشکلات جسمی زیادی داشته باشد از جمله ضایعات ناشی از قند، خشکی چشم، و … که همه اینها با معاینه سالانه توسط پزشک مشخص و درمان می‌شود.

منبع : بیمارستان مجازی ، مشاوره پزشکی

کلمات کلیدی : شایع ترین بیماری های چشمی برای نوزادان,بیماریهای چشمی برای نوزادان,مشکل چشم نوزاد,چشم نوزاد,بیماری چشمی,بیماری نوزاد,مریض شدن چشم نوزاد,نوزاد بیمار

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید