تاریخ امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ساعت : ۰۸:۵۵:۲۸

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

مادران باردار از مصرف نوشیدنی های الکلی در این دوران جدا بپرهیزند!

0

مادران باردار از مصرف نوشیدنی های الکلی در این دوران جدا بپرهیزند!

مادران باردار از مصرف نوشیدنی های الکلی در این دوران جدا بپرهیزند!

یکی از خطرناک ترین نوع سرطان که خطر ابتلا به آن، تا سن ۴ سالگی بیشتر از هر سنی است، سرطان مغز استخوان می باشد که بیماری بسیار
کمیابی بوده و در کودکانی که مادرانشان در دوران بارداری نوشیدنی های الکلی مصرف می کنند، بیشتر بروز می کند. از اینرو پزشکان، مصرف الکل را برای زنان باردار، در این دوران بسیار خطرناک دانسته و توصیه اکیدی بر عدم مصرف آن می نمایند.
طبق تحقیقات و بررسی های صورت گرفته روی ۲۱ بیمار مبتلا به این بیماری، مادران باردار با مصرف الکل دراین دوران حساس تا ۵۶ درصد، خطر ابتلا به بیماری سرطان مغز استخوان را در کودکشان افزایش می دهند.

این تحقیقات همچنین نشان داد مصرف الکل دراین دوران، علاوه بر خطر ابتلای کودک به این بیماری، اثرات و آسیب های جدی وجبران ناپذیر دیگری را نیز برای وی به دنبال دارد.

تحقیقات نشان می دهند که متاسفانه درحال حاضر میزان مصرف مشروبات الکلی در زنان باردار در آمریکا ۱۲ درصد، در سوئد ۳۰ درصد، در فرانسه ۵۲ درصد، در استرالیا ۵۹ درصد و در روسیه ۶۰ درصد می باشد.

لازم به ذکر است، براساس آمارها سالانه حدود ۷۰۰ نفر در آمریکا به این بیماری مبتلا می شوند، که البته همانطور که ذکر شد خطر ابتلا به آن در کودکان تا چهارسالگی بیشتر است.

منبع:بیمارستان مجازی,مشاوره پزشکی

کلمات کلیدی:دوران بارداری,حساسیت دوران بارداری, مصرف نوشیدنی های الکلی,خطرات مصرف الکل در دوره بارداری,سرطان مغز استخوان,بیمارستان مجازی,مجله پزشکی,مجله مهندسی پزشکی,پزشکی,مهندسی پزشکی,دانلود مقاله پزشکی,مقاله پزشکی,دانلود مقاله مهندسی پزشکی,مقاله مهندسی پزشکی,مشاوره پزشکی,مشاوره پزشکی آنلاین,مشاوره با دکتر متخصص,مشاوره با دکتر,سایت مشاوره پزشکی,مشاوره پزشکی پوست,مشاوره پزشکی زیبایی,مشاوره پزشکی داخلی,مشاوره پزشکی دندان,مشاوره پزشکی زنان,مشاوره پزشکی مامایی,مشاوره پزشکی روانشناسی,مشاوره پزشکی سوختگی,مشاوره پزشکی جنسی,مشاوره پزشکی کودکان,مشاوره پزشکی متخصص,مشاوره پزشکی نازایی,مشاوره پزشکی اطفال,مشاوره پزشکی دختران,مشاوره پزشکی پسران,مشاوره پزشکی زناشویی,مشاوره پزشکی سریع,مشاوره پزشکی زود,مشاوره پزشکی بچه,مشاوره پزشکی بیمارستان,مشاوره پزشکی مو,مشاوره پزشکی روانپزشکی,مشاوره پزشکی مسائل جنسی,مشاوره پزشکی مسایل جنسی,مطالب پزشکی جدید,اخبار جهان پزشکی,بیمارستان,نوبت دهی در بیمارستان,نوبت دهی پزشک,نوبت دهی دکتر

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید