تاریخ امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ساعت : ۰۶:۲۹:۰۱

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

مشکلات استخوانی را بشناسید

0

مشکلات استخوانی را بشناسید

مشکلات استخوانی را بشناسید

اگر در پیچاندن دستگیره در یا برخاستن از حالت نشسته مشکل دارید، ممکن است مشکل از استخوان‌هایتان باشد.

 

بسیاری از ما بر این باور نادرست تکیه کرده ایم که بیماری های استخوانی از جمله پوکی استخوان را مربوط به دوران پیری و میانسالی نسبت می دهیم اما برای پیشگیری از ابتلا به این نوع از مشکلات باید از همین حالا اقدا کنیم تا در سنین بالاتر از عوارض مشکلات استخوانی در امان بمانیم.

بیماری های استخوانی نیز می تواند زمینه ژنتیکی نیز داشته باشد مثلا اگر پدر بزرگ تان به پوکی استخوان مبتلا باشد شما نیز در خطر ابتلا به آن نیز می باشید اما عوامل زیر نیز می تواند از علایم نشان دهنده مشکلات استخوانی نیز باشد:

شکستن ناخن

اگر ناخنتان اغلب می‌شکند، می‌تواند به این معنا باشد که استخوان‌هایتان به همان اندازه شکننده هستند. افرادی که کلاژن کمتری در ناخن‌های خود دارند، میزان کلاژن استخوان‌هایشان هم پایین است. ناخن شکننده یا پشته عمودی ناخن نیز نشان می‌دهد، بدن شما فاقد کلسیم استخوان‌ساز است. برای جبران آن می‌توانید شیر، ماست، کلم بروکلی و ساردین یا مکمل کلسیم همراه با ویتامین D (برای جذب بیشتر) مصرف کنید.

عقب‌نشینی لثه

استخوان فک، دندان‌ها را نگه می‌دارد و مانند هر استخوان دیگری مستعد ضعیف‌‌شدن است. وقتی فک، استخوان‌های خود را از دست می‌دهد، لثه‌ها شروع به عقب رفتن یا جداشدن از دندان‌ها می‌کنند. دکتر سوزان گرین اسپن، مدیر پیشگیری از پوکی استخوان مرکز پزشکی دانشگاه پیتزبورگ می‌گوید، زنانی که استخوان‌های ضعیفی دارند، ممکن است شروع به از دست دادن دندان کنند یا دندان مصنوعی‌شان بسختی جا بیفتد. اگر دچار عقب‌نشینی لثه هستید با پزشکتان در زمینه پوکی استخوان مشورت کنید.

مشکل کنترل حرکات

اگر در پیچاندن دستگیره در یا برخاستن از حالت نشسته مشکل دارید، ممکن است مشکل از استخوان‌هایتان باشد. مطالعات نشان می‌دهد، میان قدرت دست در گرفتن اشیا و تراکم استخوان در ساعد، ستون فقرات و لگن ارتباط وجود دارد. گرین اسپن می‌گوید، زنانی که به این مشکلات دچارند، نحیف‌ترند و دچار ضعف ماهیچه‌ای و عدم تعادل هستند. ورزش‌های قدرتی مثل بلند کردن وزنه یا حرکات یوگا با افزایش تعادل، قدرت بدنی و انعطاف‌پذیری به برطرف شدن این مشکلات کمک می‌کند.

منبع : بیمارستان مجازی ، مشاوره پزشکی

کلمات کلیدی : مشکلات استخوانی,شکستن ناخن,عقب‌نشینی لثه,مشکل کنترل حرکات,مشکلات استخوانی چیست

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید