تاریخ امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ساعت : ۱۳:۰۹:۲۶

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

ورزش کردن را جدی بگیرید!

0

ورزش کردن را جدی بگیرید!

ورزش کردن را جدی بگیرید!

ورزش، یکی از بهترین راه های سلامتی و تندرستی است و حتی مسکن خوبی برای دردهای مزمن می باشد.

طبق بررسی های صورت گرفته توسط محققان آلمانی در دانشگاه هیدل برگ، قدرت مقاومت و تحمل درد، در افرادی که به ورزش اهمیت داده و اوقاتی را به ورزش کردن اختصاص می دهند، بسیار بیشتر از سایرین است.

پژوهشگران با مورد آزمایش قرار دادن ۸۹۱نفر که از این بین ۵۶۸ نفر از ورزشکاران و مابقی افراد عادی بودند، به این باور رسیدند که میزان تحمل درد در این دو نوع افراد، تفاوت شایان توجهی دارد و البته نوع رشته های ورزشی نیز در این میزان دخیل هستند.

لازم به ذکر است این افراد از بین ۳ قاره آمریکا، اروپا و استرالیا و ازهر دو جنسیت انتخاب شده بودند.

برای درک بهتر موضوع به تعریف آستانه درد و تحمل درد می پردازیم. آستانه درد در واقع کمترین شدتی از درد است که فرد پیام درد را احساس می کند (نقطه آغاز احساس درد) و در همه افراد اعم از ورزشکار یا غیر ورزشکار یکسان است اما تحمل درد، حداکثر میزان دردی است که فرد قادر به تحمل آن است و این همان دلیل تمایز بین دو نوع ورزشکار و عادی می باشد.

در ورزشکارانی که ورزش های قدرتی انجام می دهند، تحمل درد در سطح متوسط است. در حالی که در ورزشکارانی که به ورزش های رقابتی اشتغال دارند، تحمل درد نسبت به سایر ورزشکاران بیشتر است. همچنین مشخص شد که ورزشکاران مقاومتی تحمل درد یکسانی دارند زیرا شرایط جسمی و روحی آنها اغلب مشابه است. اما کسانی که به ورزش های رقابتی می پردازند از لحاظ جسمی و روحی متفاوتند، بنابراین تحمل درد در آنها یکسان نیست.
محققان امیدوارند که با استفاده از نتایج این مطالعه بتوانند اثرات جسمی و روانی ورزش مداوم را در احساس درد مورد بررسی قرار داده و ورزش های موثر در تسکین درد را شناسایی کنند. متخصصان معتقدند که ورزش، روشی ایمن، بی خطر و بدون عوارض جانبی برای تسکین دردهای مزمن در بیماران است.

منبع:بیمارستان مجازی,مشاوره پزشکی

کلمات کلیدی:ورزش,فواید ورزش,تفاوت ورزشکار و فرد عادی,میزان تحمل درد,تحمل درد در ورزشکار,آستانه درد,بیمارستان مجازی,مجله پزشکی,مجله مهندسی پزشکی,پزشکی,مهندسی پزشکی,دانلود مقاله پزشکی,مقاله پزشکی,دانلود مقاله مهندسی پزشکی,مقاله مهندسی پزشکی,مشاوره پزشکی,مشاوره پزشکی آنلاین,مشاوره با دکتر متخصص,مشاوره با دکتر,سایت مشاوره پزشکی,مشاوره پزشکی پوست,مشاوره پزشکی زیبایی,مشاوره پزشکی داخلی,مشاوره پزشکی دندان,مشاوره پزشکی زنان,مشاوره پزشکی مامایی,مشاوره پزشکی روانشناسی,مشاوره پزشکی سوختگی,مشاوره پزشکی جنسی,مشاوره پزشکی کودکان,مشاوره پزشکی متخصص,مشاوره پزشکی نازایی,مشاوره پزشکی اطفال,مشاوره پزشکی دختران,مشاوره پزشکی پسران,مشاوره پزشکی زناشویی,مشاوره پزشکی سریع,مشاوره پزشکی زود,مشاوره پزشکی بچه,مشاوره پزشکی بیمارستان,مشاوره پزشکی مو,مشاوره پزشکی روانپزشکی,مشاوره پزشکی مسائل جنسی,مشاوره پزشکی مسایل جنسی,مطالب پزشکی جدید,اخبار جهان پزشکی,بیمارستان,نوبت دهی در بیمارستان,نوبت دهی پزشک,نوبت دهی دکتر

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید