تاریخ امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ساعت : ۰۹:۱۸:۳۶

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

رایج ترین بیماری ستون فقرات را بشناسید

0

رایج ترین بیماری ستون فقرات را بشناسید

رایج ترین بیماری ستون فقرات را بشناسید

هنگامی که بافت ستون فقراتدر عمل های سنگین و طولانی باز می‌شود و با محیط بیرونی ارتباط پیدا می‌کند، شیوع عفونت را به همراه دارد.

یکی از متخصصین جراحی مغز و اعصاب جناب دکتر شیروانی درباره ی یکی از شایع ترین بیماری های ستون فقرات خاطر نشان کرد: از رایج ترین مشکلات مربوط به ستون فقرات می توان به کمرد درد اشاره نمود که این نوع  کمر درد ها به دلیل تخریب یا جا به جا شدن دیسک کمر ایجاد می شود که این نوع از کمر دردها روش های درمانی خاص خود را دارد.
شیروانی در رابطه با علل بیماری های ستون فقرات افزود: بیماری های ستون فقرات علل مختلفی دارد که عضلات ستون فقرات یکی از علل مهم آن است که توجه و راقبت نسبت به عضلات ستون فقرات منجر به پیشگیری از وقوع آسیب‌های ستون فقرات می‌شود.
وی در رابطه با ضرورت پرداختن به فعالیت‌های ورزشی تصریح کرد: لازم است به موضوع ورزش به خصوص ورزش‌های عمومی توجه بیشتری شود .
این متخصص جراحی مغز و اعصاب، ستون فقرات و تومورهای قاعده جمجمه در ادامه در مورد عفونت‌های بعد از جراحی گفت: عفونتهای بعد از جراحی تقریبا بین دو تا سه درصد است عنوان عوارض همیشه به بیمار گفته می‌شود.
شیروانی به عفونت بافت ستون فقرات اشاره کرد و افزود: هنگامی که بافت ستون فقراتدر عمل های سنگین و طولانی باز می‌شود و با محیط بیرونی ارتباط پیدا می‌کند، شیوع عفونت را به همراه دارد.
وی در باره مقالات ارائه شده به همایش اظهار داشت: بیش از ۱۰۰مقاله به همایش ارائه شد اما تنها ۴۰ مورد از آنها تایید شد همچنین به منظور تبادل تجربیات بین همکاران سالانه حدود ۵ کنگره برگزار می‌شود.

منبع : بیمارستان مجازی ، مشاوره پزشکی

کلمات کلیدی : رایج ترین بیماری ستون فقرات را بشناسید,بیماری ستون فقرات,بیماری های ستون فقرات,ستون فقرات,ستون فقرات چه بیماری هایی دارد,بیماری فقرات,

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید