تاریخ امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ساعت : ۱۶:۱۹:۱۲

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

مسواک بزنید تا آرتروز نگیرید.

0

مسواک بزنید تا آرتروز نگیرید.

مسواک بزنید تا آرتروز نگیرید.

اگر می خواهید در آینده به دردهای استخوانی دچار نشوید بهداشت دندان ها را جدی بگیرید.

شاید این حرف که با رعایت بهداشت فردی دهان می توانید از بیماری های استخوانی پیشگیری کنید کمی نا معقول به نظر برسد اما واقعیت موضوع آن است که یکی از روش های بسیار موثر جهت جلوگیری از بیماری آرتروز مسواک زدن است. طبق تحقیقات انجام شده توسط محققین گزارشات حاکی از آن است که عفونت موجود در لثه ها یکی از عوامل تاثیر گذار در تحلیل رفتن استخوان ها می باشد که این عارضه در سراسر جهان میلیون ها نفر را تهدید به بیماری های استخوانی می کند.

 

شاید قدری از جواب این سؤال تعجب کنید و به نظرتان بی ارتباط بیاید؛ ولی واقعیت این است که مسواک زدن یکی از مؤثرترین راه ها جلوگیری از ابتلا به آرتروز است. بنا بر نتایج به دست آمده از تحقیقات دانشمندان، آنچه که موجب عفونت در لثه می شود یکی از عوامل مهم در تحلیل رفتن استخوان ها است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تهدید می کند.
بر این اساس، احتمال ابتلا به آرتروز ارتباط مسقیمی با وضعیت بهداشت دهان و دندان دارد. در واقع، برخی عفونت های موجب تولید نوعی پروتئین در بدن می شوند که سیستم ایمنی بدن را مختل می کند. چنین رخدادی برای افرادی که مستعد ابتلا به آرتروز هستند با سرعت و شتابی چندین برابر نمود پیدا می کند؛ چراکه سیستم تنظیم پروتئین در بدن این دسته دچار مشکل می شود و انباشت پروتئین و تورم در استخوان هایشان بیش از دیگران اتفاق می افتد.
با این وجود، به واسطه یک راهکار ساده ولی با اهمیت یعنی مسواک زدن تا حد بسیاری می توان مانع از شکل گیری یا حتی تشدید این بیماری شد. مسواک با از بین بردن بسیاری از میکروب های دهان و دندان راه ابتلا به بیماری هایی هم چون آرتروز را سد می کند. بنابراین، اگر می خواهید در آینده به دردهای استخوانی دچار نشوید بهداشت دندان ها را جدی بگیرید.

منبع : بیمارستان مجازی ، مشاوره پزشکی

کلمات کلیدی : مسواک بزنید تا آرتروز نگیرید.,آرتروز,روش های جلوگیری از آرتروز,مسواک و آرتروز,چگونه مسواک باعث جلوگیری از آرتروز می شود,ارتباط مسواک و آرتروز,چطوری آرتروز نگیرم,مبارزه با آرتروز,فواید مسواک زدن

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید