تاریخ امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ساعت : ۱۳:۱۰:۳۶

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

مضرات زایمان به روش سزارین

0

مضرات زایمان به روش سزارین

مضرات زایمان به روش سزارین

شواهد مکرر نشان می دهد که نوزادان متولدشده به شیوه طبیعی در مقایسه با نوزادان متولدشده به روش سزارین، دارای میکروب های متفاوتی در روده هستند

طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه جان هاپکینز محققین به این نتیجه رسیده اند که کودکانی که به روش های طبیعی به دنیا می آیند نسبت به کودکان سزارینی ۴۰ درصد مستعد تر به چاقی در سنین ۷ سالگی هستند. طبق صحبت های صورت گرفته شده با سرپرست تیم تحقیقات نئول مولر اظهار داشت که میزان ریسک چاقی در کودکان متولد شده ی سزارینی که مادرانی چاق دارند بیشتر بوده و تا حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد این میزان ریسک افزایش پیدا می کند..
مولر در این باره می گوید: «ما دریافتیم که نقش حفاظتی زایمان طبیعی به مراتب بیشتر است و به مادران چاق یا دارای اضافه وزن کمک می کند تا کمتر چاقی بین نسلی را انتقال دهند.»
به عقیده مولر و همکارانش در زایمان به طریق طبیعی نوزاد به هنگام خروج از مسیر زایمان میکروب های مفید مادر را دریافت می کند و این میکروب ها به حفاظت از کودک در مقابل چاقی منجر می شوند.
مولر در ادامه می افزاید: «شواهد مکرر نشان می دهد که نوزادان متولدشده به شیوه طبیعی در مقایسه با نوزادان متولدشده به روش سزارین، دارای میکروب های متفاوتی در روده هستند.»
در این مطالعه، محققان داده های بیش از ۱۴۰۰ زایمان را در بوستون بررسی کردند. در حدود ۵۷ درصد زنانی که به شیوه سزارین و ۵۷ درصد زنانی که به شیوه طبیعی زایمان کرده بودند چاق بودند.
طبق گزارش محققان، کودکان متولدشده به شیوه سزارین با ریسک بیشتر اضافه وزن مواجه بودند.

 

منبع : بیمارستان مجازی ، مشاوره پزشکی

کلمات کلیدی :مضرات زایمان به روش سزارین,سزارین چه ضرری دارد,سزارین,عواقب سزارین,دلیل سزارین,کی باید سزارین کنیم

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید