تاریخ امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ساعت : ۱۳:۰۹:۰۰

بیمارستان مجازی | پرسش،پاسخ و مشاوره آنلاین با پزشک

آپلود عکس

نقش آهن در سلامتی بدن

0

نقش آهن در سلامتی بدن

نقش آهن در سلامتی بدن

افرادی که دچار کم‌خونی بسیار شدید هستند باید علاوه بر مصرف لبنیات، سبزیجات، از مکمل‌های B۱۲ و اسید فولیک نیز استفاده کنند. همچنین مصرف گوشت و تخم‌مرغ می‌تواند کمک‌کننده باشد.

ماده ی معدنی آهن یکی از عناصر ضروری برای بدن تلقی می شود که کاهش یا افزایش میزان آن در بدن می تواند تاثیرات نا مطلوبی را برای فرد رقم زند.کمبود این ماده ی معدنی موجب کاهش یادگیری می شود و بدن نیز توانایی خود را برای انجام دادن برخی از فعالیت ها از دست می دهد.

افرادی که از کم خونی شدید رنج می برند باید میزان لبنیات و سبزیجات خود را افزایش دهند و در کنار آن نیز از مکمل ها و اسید فولیک نیز استفاده کنند..

زیبایی و خاص بودن
با مریم رئوف

مرتضی صفوی متخصص تغذیه در خصوص کمبود ذخیره ‌آهن بدن، گفت: اساساً آهن، یک عنصر ضروری بدن است و در صورت کمبود این عنصر، قدرت یادگیری، درک و فهم مسائل به شدت پایین می‌آید و بدن توانایی خود را برای انجام کارها از دست می‌دهد.

وی افزود: کم‌خونی، سبب می‌شود راندمان کار فرد پایین آید و برای تأمین آهن مورد نیاز بدن از راه غذا توصیه می‌شود افراد گوشت قرمز، مغز پسته، بادام و جگر مصرف کنند.

این متخصص تغذیه افزود: توصیه می‌شود افرادی که ذخیره آهن آنها پایین است حتماً از مکمل استفاده کنند که این مکمل برای سنین پایین شربت و در سنین بالا مصرف غذاهای توصیه شده است.

وی افزود: همچنین لازم است همراه غذا ویتامین ث مصرف شود زیرا ویتامین ث، جذب آهن بدن را بالا می‌برد،مثلاً می‌توان برای خوش طعم کردن غذا از لیموترش استفاده کرد.

این متخصص تغذیه گفت: افرادی که دچار کم‌خونی بسیار شدید هستند باید علاوه بر مصرف لبنیات، سبزیجات، از مکمل‌های B۱۲ و اسید فولیک نیز استفاده کنند. همچنین مصرف گوشت و تخم‌مرغ می‌تواند کمک‌کننده باشد.

صفوی در پاسخ به این سؤال آیا فردی که دچار کمبود ذخیره آهن است با مصرف این خوراکی‌ها مشکل او برطرف می‌شود یا خیر، گفت: افرادی که دچار کمبود خفیف هستند با مصرف خوراکی و مکمل می‌توانند ذخیره آهن خود را جبران کنند اما کسانی که مشکل آن‌ها شدید است احتیاج دارند برای همیشه مکمل‌ها را مصرف کنند

منبع : بیمارستان مجازی ، مشاوره پزشکی

کلمات کلیدی : نقش آهن در سلامتی بدن,خاصیت آهن,خواص آهن,خاصیت اهن برای بدن,اهن برای بدن چه خاصیتی دارد,خواص اهن,ضرر اهن,

اشتراک.

درباره نویسنده

پاسخ دهید